Rozhovor s Michalem Panchártkem

Autor: administrator <marek.psenicka(at)gmail.com>, Téma: Rozhovory, Zdroj: René Živný, Vydáno dne: 24. 07. 2008

Rozhovor s naším nejlepším střelcem posledních let.

Rozhovor s Michalem Panchártkem

m


Letos se ti opět střelecky dařilo, podařilo se nám také díky tvé střelecké potenci postoupit zpět do třetí třídy. Utkvěl ti nějaký z tvých 22 dvou gólů v paměti?

Asi bych žádný gól nevyzdvihoval nad ostatní, všechny byly důležité. Radost jsem měl třeba z hattricku proti Kojicím, hodně důležité byly také dva góly v posledním zápase proti Rohoznici.

Dáváš góly raději hlavou či nohou?

Více jsem jich dal asi nohou, nemám problémy se střelou levou ani pravou, důležité je se dobře zorientovat před brankařem. Když se to povede dobře, tak pak už je většinou snadnější dát gól.

Letošní sezóna byla napínavá, celkem jsem prohráli 3 zápasy, jeden remizovali a zbytek vyhráli. Které zápasy byly podle tebe nejtěžší?

Dost jich bylo docela těžkých, i některé, které vypadaly na začátku snadně jsme vyhráli třeba jen o gól. Nejtěžší samozřejmě asi zápas v Rybitví, tak jsme dřeli celé mužstvo od začátku až do konce a bod jsme si zasloužili. Nakonec to ale bohužel dopadlo v náš neprospěch. Některé zápasy zase byly nedobré ze strany rozhodčích, třeba v Rohoznici, ale to je v této třídě normální. Celkově musím říci, že jaro nám vyšlo lépe a doufám, že se nám bude dařit i ve třetí třídě.

To mě napadá hned otázka, jak vidíš vyhlídky Semína pro třetí třídu?

Já jsem v tomhle ohledu optimista. Pokud se nám vyhnou zranění klíčových hráčů, jako při minulém působení ve třetí třídě, budeme kopat lepší průměr. Myslím si, že kolem třetího místa to může být a dokonce věřím i v postup do okresu. Navíc budeme hrát i na lepších hřištích, což je pro nás dobré. Já osobně mám raději pěkný plac, kde si můžu dát přihrávku bez skákání balónu.

Na závěr by mě zajímal tvůj názor na ideální sestavu pro podzimní část sezóny. Přeci jen přijdou noví hráči, vrací se Radek Kosina z Koles, lidí by mělo být dost?

Já bych preferoval systém 4-4-2. Že přijdou mladí z dorostu je dobré, musí se postupně začlenit do mančaftu. Takový David Vosáhlo bude určitě velkou posilou už od začátku utkání. Osobně bych zahajovací sestavu viděl v podání: Radek Gabriel – Martin Vencl, Pavel Žáček, Josef Samek,Ondra Vokál – Josef Václavek, Radek Kosina, Štěpán Tichý, David Vosáhlo – dopředu asi já s Rendou. Máme ale dost lidí na střídačku, kteří můžou kdykoli zaskočit. Možná že jich bude nakonec tolik, že s dorostencema další rok to bude na založení béčka.

Díky za rozhovor a hodně štěstí do sezóny.