Rozhovor s Radkem Kosinou

Radek Kosina, alias Kosák, se vrací zpět z úspěšného hostování v Kolesách a na podzim bude naší velkou posilou. Zde je rozhovor právě s tímto kreativním záložníkem.

Rozhovor s Radkem Kosinou

k


Vracíš se po půl roce hostování v Kolesách ve třetí třídě zpátky do Semína. Jak hodnotíš své působení právě v Kolesách?

Hostování v Kolesách byla pro mě výzva, přeci jen Semín hrál na jaře čtvrtou třídu a po podzimu to vypadalo, že naděje na postup do trojky není. Proto když přišla nabídka z Koles, rád jsem ji přijal. Přeci jen to pro mě byla změna a nový impuls ve fotbale. V Kolesách jsem hrál ve středu zálohy, což mi docela vyhovovalo. Je zde dost kvalitních hráčů, včetně známého Martina Strnada, navíc to tady koučují bývalí semínští hráči Míra Zářecký s Martinem Chybou, takže jsem nešel zase tak do neznáma.

Je velký rozdíl mezi třetí a čtvrtou třídou?

Já myslím že ne, pouze je rozdíl ve hřištích, ty jsou kvalitnější. V Kolesách mají třeba hřiště nádherné, ale podobně jako v Semíně i tady se trénuje jen jednou týdně v pátek. Podmínky tréninku jsou podobné. Mě se podařilo na jaře za Kolesa vstřelit tři góly, pravidelně jsem nastupoval v základní sestavě, Kolesa se vyhoupla nahoru od sestupových příček, takže bych to zhodnotil jako povedenou štaci.

Podle informací byl v Kolesách o tebe zájem i nadále?

Určitě byl, což mě těší, ale nechal jsem vše na řešení výborů klubů. V Semíně se změnilo hodně postupem do třetí třídy a trenér Vávra mi dal jasně najevo, že si přeje abych hrál v Semíně. Dalšímu působení v Kolesách jsem se nebránil, ale kluby se prostě nedohodly, takže v současnosti jsem již plně připravený na sezónu v Semíně a těším se na úvodní zápas mistrovské sezóny proti Dolanům.

Říkal jsi, že herně není mezi třetí a čtvrtou třídou rozdíl, máme tedy šanci se ve třetí třídě udržet a nespadnou zpět do čtyřky jako před dvěma lety?

Já myslím, že se určitě udržíme, první rok budeme hrát průměr a pak se to ještě třeba zlepší. Důležité bude, abychom se chytli hned v úvodních zápasech a před zimou nastřádali dostatek bodů, abychom se pro jaro nepohybovali v sestupových patrech a hráli pak následně pod tlakem. Tohle mužstvo na to ale má a tipuju nás na osmém až desátém místě tabulky.

Jaká je tedy podle tebe ideální sestava Semína pro zahajovací zápas s Dolany?

Myslím si, že hráči se za těch půl roku co jsem byl pryč moc nezměnili, takže bych sázel na ostřílené koně. V brance Rudla, do obrany tradiční stoperskou dvojici Samčík, Paža, na beky Martina Vencla s Ondrou Vokálem. V záloze bych hrál rád uprostřed se Štěpánem Tichým a na kraje bych poslal Josefa Václavka s Davidem Vosáhlem no a do útoku Mišáka s Rendou.

Jak vidíš úvahy o založení béčka od další sezóny?

Tak pokud se udržíme ve třetí třídě a bude prostor pro založení B mužstva, proč ne, ovšem aby bylo dost hráčů. Slyšel jsem, že dřív se to docela hádalo, kdo pojede za áčko a kdo za béčko, jelikož nebylo tolik hráčů k dispozici. Každopádně vím, že nyní nás je dost a dost, kromě lidí, co jsem jmenoval do sestavy jsou tu Jarda Linhart, Vláďa Černoch, Jirka Sobl, Lukáš Hrůša, Michal Kalousek, Rosťa Huňáček, Tomáš Vokál, Miloš Vosáhlo, Šimon Vosáhlo, k dispozici budou další dorostenci po sezóně, trenér Vávra má ještě přivést jednoho hráče z Pardubic, dokonce i hostinský David s námi trénuje a na hostování má prý přijít někdo z Krakovan, takže lidí opravdu dost. Uvidíme, jak se počty lidí budou měnit během sezóny, každopádně pro mnohé dorostence, kteří budou za rok končit v dorostenecké kategorii by bylo béčko ideálním vstupem do dospělého fotbalu.

Díky za rozhovor a hodně střelecké potence do sezóny.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: administrator | Vydáno dne 24. 07. 2008 | 6143 přečtení | Počet komentářů: 259 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: René Živný